Prvotními pracemi na stavbě domu, chaty, pergoly či plotu jsou výkopové práce. Bez těch se žádná nová stavba neobejde. A výkopové práce, ať už ruční nebo za pomoci těžké techniky, nejsou zrovna lacinou záležitostí. Často tyto terénní úpravy bývají nevratné a proto je velmi vhodné si výkopové práce velmi pečlivě rozmyslet a rozvrhnout

Proč potřebujete odbornou pomoc?

Výkopové práceVýkopové práce jsou pro jednoho člověka úmorná práce na několik dní, až měsíců. Pro bagr je ovšem tato činnost hračkou a zvládne ji téměř hned. Navíc výkopové práce většího rozsahu už by měly probíhat za asistence odborníků, kteří ví, co vše je k tomu potřeba a dodržují bezpečnost práce. Ti nejenže zařídí vše potřebné, ale navíc mají od začátku celou realizaci perfektně zvládlou a můžou za ni tak stoprocentně ručit. 

Co je potřeba před zahájením výkopových prací?

Než se pustíme s prací na výkopech, je zapotřebí si pozemek důkladně prohlédnout. Zjistit, kde vedou nebo teprve povedou inženýrské sítě, prozkoumat okolí pozemku a také najít vhodnou příjezdovou cestu pro těžkou techniku. Samozřejmě je zapotřebí pozemek před zahájením výkopových prací vyklidit a odstranit nepotřebné věci, případně vykácet původní keře a stromy.

Co si můžete představit pod pojmem výkopové práce?

Mezi výkopové práce patří například výkopy pro stavbu budoucích zapuštěných bazénů i přírodních jezírek, výkopy základů domu, pergoly i plotů, výkopy inženýrských sítí, jako je voda, kanalizace, elektrika, plynové potrubí či jiné přípojky a šachty. Výkopové práce provádíme na klíč, a to včetně odvozu zeminy na skládku. 

Kdy je zapotřebí souhlas úřadu?

Na terénní práce do 1,5 m výšky nebo hloubky o výměře do 300 m² nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení. Pozemek také nesmí mít společnou hranici s veřejnou pozemní komunikací nebo veřejným prostranstvím. V případě větších terénních prací je však nutné, abyste na příslušném úřadě podali ohlášení nebo zažádali o stavební povolení. Výkopové práce mohou mít vliv na okolí z hlediska zvýšení hluku a prašnosti v průběhu terénních prací a nakládání a odvozu zeminy. 

Kolik to bude stát?

Ceník veškerých pracovních úkonů naleznete na stránkách firmy. Velikost ceny výkopových prací se odvíjí podle počtu odpracovaných hodi, požadavků zákazníka a charakteru a objemu práce.

Fotografie ze stránek https://pixabay.com od uživatele dimitrisvetsikas1969.

Rychlý kontakt

Praha

+420 720 223 603

horvat-vykopy@seznam.cz